Leki homeopatyczne i przykładowe substancje wykorzystywane w homeopatii.

Leki homeopatyczne mają szerokie zastosowanie i są coraz bardziej popularne wśród ludzi na całym świecie. Homeopatię jako metodę leczenia opracowano już w XIX wieku. Opiera się na prostej zasadzie leczenia podobnego podobnym. Brzmi zaskakująco, ale są dowody, że to słuszny sposób. Stosowana medycyna naturalna i ziołolecznictwo przynosi pożądane skutki w wielu schorzeniach. Homeopatia leczy alergię, stosuje się ją w leczeniu na przykład anoreksji, depresji, stanów bólowych. Jak widać zakres jest ogromny.

Leki homeopatyczne i naturalne zioła docierają do samej przyczyny choroby. Nie zwalczają jedynie objawów, ale pomagają organizmowi pokonać chorobę. Ponadto, leki homeopatyczne działają profilaktycznie przy nawrotach choroby. Leki te są przygotowywane z roślin, produktów zwierzęcych i z minerałów. Wszystkie te substancje są naturalne. Przykładowymi są Tarantula czy Sępia lub Akonitum albo siarka.

Jak widać otaczająca nas przyroda jest dla człowieka bardzo hojna, a my musimy jedynie umiejętnie korzystać z tych darów. Leki homeopatyczne otrzymuje się za pomocą rozcieńczania i wstrząsania. Te proste zabiegi pozwalają uzyskać właściwości, jakich potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że nie możemy opierać się tu na zasadzie: „pomogło mojemu sąsiadowi, więc to samo będzie odpowiednie dla mnie”. W homeopatii indywidualne podejście do choroby, do pacjenta jest podstawą. Przy wyborze leku, dawki uwzględnia się bardzo wiele czynników. Niewłaściwe zastosowanie może być szkodliwe dla organizmu. Zioła, leki ziołowe oferuje nam apteka internetowa, ale musimy być bardzo wnikliwi i rozsądni podczas zakupów.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.