Czym jest aromaterapia i jak z niej właściwie korzystać?

Aromaterapia to inaczej leczenie zapachami i jest ona połączeniem medycyny naturalnej i zielarstwa. Aromaterapia to nie tylko wdychanie zapachów o pochodzeniu roślinnym, lecz także pachnące masaże, które niebywale relaksują i korzystnie wpływają na układ krążenia oraz kąpiele i kompresy. Do tej techniki stosuje się najczęściej takie zioła, jak lawenda, herbata, paczula, rozmaryn, bazylia. Niektóre z nich działają kojąco na ukąszenia różnych owadów.

Choć zioła te znane są nam przede wszystkim jako pospolite przyprawy, posiadają niesamowite właściwości homeopatyczne. Lawenda na przykład leczy astmę, migrenę i nadciśnienie, działa przeciwbólowo i odkaża, a to tylko kropla w morzu jej zalet, podobnie jak innych ziół. Kosmetyki naturalne oparte na ziołach leczniczych cieszą się niebywałym powodzeniem. To zdumiewające, ale niektóre z nich sięgają swymi korzeniami dawnych czasów, gdy chemia nie potrafiła jeszcze odmładzać skóry.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w olejki do aromaterapii, możemy sprawdzić, co oferuje nam zwykła apteka - jeśli tam nic nie znajdziemy, na pewno zaoferuje nam to apteka internetowa. Inhalacje z olejku eukaliptusowego udrożnią nasze drogi oddechowe, goździkowe usuną ból zęba, sosnowe zwiększą odporność organizmu, szałwiowe zwalczą infekcje bakteryjne, a cynamonowe pobudzą, gdy dopada nas senność.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.