Ziołami nazywamy rośliny zarówno lecznicze, jak i przyprawowe oraz trujące.
Jak już wiemy, zioła można podzielić na jednoroczne, dwuletnie i wieloletnie. Zapoznajmy się z kilkoma gatunkami z każdej z tych grup.
Przybory szkolne to nie tylko długopisy, ale też strój do ćwiczeń

Dzieci lubią mieć kolorowe przybory szkolne. Dziewczynki wolą, by piórnik, długopisy i tornister przedstawiały postaci z filmów animowanych codziennie oglądanych przez nie w telewizji albo stwory z popularnego filmu, na którym były one w kinie. Często są to: czarodziejki, przebojowe dziewczynki, piosenkarki lub aktorki.

Chłopcy preferują raczej sportowców i postacie z gier komputerowych albo samochody. Maluchy lubią się nimi chwalić przed znajomymi ze szkolnej ławki. Rozmawiają o nich. Często postacie z bajek i gier to najważniejsze obiekty zainteresowania szkrabów z niższych klas.

Gdy dziecko chce ubarwić swój zeszyt, piórnik albo tornister, doczepia do tych przedmiotów różne kolorowe stworki, pluszaki, nakleja naklejki, które często dołączone są do dziecięcych czasopism.

Przybory szkolne najczęściej kupuje się przed rozpoczęciem września (jako wyprawkę do szkoły), a w jego trakcie uzupełnia się na bieżąco brakujące elementy. Najczęściej rodzice dokupują: długopisy, kredki, ołówki, temperówki i gumki. Te przedmioty najszybciej się zużywają i gubią młodym ludziom pełnym werwy, którzy nie zwracają uwagi na takie drobiazgi. Często też pożyczają je swoim kolegom szkolnym, a ci zapominają oddać.